חוגגים יום הולדת: הגיע הזמן לעדכן גם את תנאי הביטוח

אנשים טועים לחשוב שאם הם פעם אחת טרחו לשבת ולעשות ביטוח, הם יכולים לשכוח מהנושא עד אשר יופיע מקרה שיצדיק לממש את הפיצויים המובטחים. כידוע לכל, פוליסת ביטוח מהווה חוזה סגור. מרגע שהכול חתום ומתויק, אין הרבה מקום למשחק. עם זאת, מאוד יכול להיות שהגיל כן מהווה פרמטר שעשוי להשפיע על עלות הביטוח, במיוחד כשמדובר בביטוחי רכב, אם כי לא רק. כלומר גם אם ברגע החתימה לא הייתם מודעים לקיומו של הסעיף שנוגע לגיל, או אם פשוט הספקתם לשכוח, נציין שתמיד יש טעם לבדוק, ופה אנחנו מבקשים להסביר מתי הגיל כן מהווה פרמטר משפיע, ומהי המשמעות מבחינת ההתנהלות שלכם המבוטחים.

לחברת הביטוח עשויה להיות מתנת יום הולדת עבורכם

חגגתם לאחרונה יום הולדת? המון מזל טוב, אך רגע לפני שמורידים את קישוטי הבלונים ומסיימים את עוגת היום הולדת, מומלץ ביותר לעצור ולהרים טלפון לחברת הביטוח של הרכב. מדוע? ובכן מאוד יכול להיות שגם לחברת הביטוח יש מתנה עבורכם, מתנה שעשויה לבוא לידי ביטוי בדמות של מאות שקלים. נשמע מוזר? ובכן כפי שמסביר אבנר הייזלר בגלובס, בתחום הביטוחים תמיד צריך להיות עם היד על הדופק. מהי אם כן המהות של שינוי גיל? ובכן פוליסת ביטוח בין היתר מושפעת מקבוצת גיל, כך שאם גדלתם בשנה, ייתכן שעברתם קבוצה. עם זאת, אל תצפו לקבל החזרים באופן אוטומטי. חברות הביטוח חסרות אינטרס לעדכן אותכם. מה אם כן עושים? נדרשים להיות פעילים – פשוט מאוד מדי שנה תיזמו שיחת טלפון ותבדקו בעצמכם.

מתחת לגיל 45? שווה בדיקה!

באופן כללי נציין שחברות הביטוח נוהגות לחלק את קהל המבוטחים לפי קבוצות הגיל הבאות: 17 עד 21, 24 עד 30, 30 עד 35, 35 עד 45 ומגיל 45 ומעלה. כיצד המידע הזה מועיל? ובכן אין לצפות שתשננו את קבוצות הגיל בע"פ, אך כן רצוי להבין שככול שגדלים, כך יש סבירות שמגיעה לכם הנחה (או החזר). אם בכל זאת מבקשים לזכור משהו, אז רק תזכרו שמגיל 46 זה כבר לא רלוונטי – נמצאים בקבוצת הגיל הזולה ביותר. 

חוגגים יום הולדת: הגיע הזמן לעדכן גם את תנאי הביטוח

כיצד עוד ניתן להוזיל את הביטוח?

האם זה חוקי שחברות הביטוח אינן מעדכנות את המבוטחים? ובכן החוק אינו מחייב את חברות הביטוח לעדכן את הלקוחות, כך שאתם המבוטחים נדרשים להיות במעקב. כמו כן, יש פרמטרים נוספים שעשויים להוזיל את עלות הביטוח, ושגם אותם חברות הביטוח לא תמיד טורחות לפרט. מבקשים דוגמה? ובכן אם מבקשים להוזיל את עלות הביטוח, שווה לבחון האם אתם נוהגים לנסוע הרבה מדי שנה, לעדכן אם אינכם נוהגים בשבתות ומוטב לציין כאשר יש רכב שני בבית (רכב שני מוריד את הסיכוי לעשות תאונה, כך שמראש הפוליסה יותר נמוכה).

טיפ לדרך

מעבר לרשימה הנ"ל, נוסיף ונסביר שיש טעם לציין עבר ביטוחים נקי (כלומר אם עד היום לא נעזרתם בפוליסה, סימן שאתם נהגים זהירים, משמע מבוטחים אופטימאליים), ומוטב לשקול התקנה של מערכות מיגון והתראה (הופכות את הרכב ליותר בטוח ובו זמנית מוזילות את עלות הביטוח). כמו כן, חשוב לדעת שיש נהגים שזכאים לקבל הנחה. מדובר בסטודנטים, בנהגים מנוסים, בנהגים שסובלים ממגבלות פיזיות וכדומה. מכאן שתמיד חשוב להיות עם יד על הדופק. הן בעת בחירת הפוליסה וסגירת הפרטים שנוגעים למחיר והן לאחר שסוגרים פוליסה, או כי כפי שציינו, לפחות מדי שנה. לא סומכים על עצמכם שתיזכרו? בשביל זה קיימים יומנים מקוונים – תרשמו לעצמכם כבר עתה תזכורת. יש מצב שפעולה מהירה שכזו בעוד כמה חודשים תהיה שווה כמה מאות שקלים.