קינוחי שוקולד לאירועים: טיפים שימושיים לאפייה מוצלחת

אם אתם רוצים לאפות קינוחי שוקולד לאירועים ובעיקר ליום הולדת, כדאי שתגיעו לתוצאות טובות, כי בכול אירוע חגיגי: העוגה או הקינוחים הופכים להיות מסמר הערב, בזמן שקינוחים נחשבים אטרקציה קולינארית חשובה.

עבור יום הולדת אפשר לבחור מאפי שוקולד וכדאי לבחור להכנתם שוקולד איכותי בלבד או שאפשר להכין עוגת יום הולדת לילדים שתכלול קונספט מבריק ועיצוב מיוחד. כיום יש לא מעט רעיונות לעוגות וקינוחי שוקולד לאירועים ולכם נותר רק לבחור את המתכון המתאים ביותר ליכולות שלכם. כדי שהתוצאה הסופית תהיה טובה – כדאי לבחור במוצרי איכות ולאפות את הקינוח בצורה הטובה ביותר.

הנה מספר טיפים לאפייה מוצלחת

שימוש בחומרי גלם איכותיים

לפני שאתם ניגשים למלאכת האפייה בחרו במוצרים הכי איכותיים שיש כמו שוקולד בלגי איכותי, או שוקולד לובקה איכותי מריר 55%. עוד אפשר לבחור שוקולד לובקה חלב עבור מי שרוצה לאפות עם שוקולד לבן. בחרו ממרחים כמו גנאש חום איכותי או גנאש תות למי משרוצה להוסיף צבע לקינוחים ושאר מוצרי איכות שישדרגו את התוצאה הסופית.

שימוש בכלי מדידה מדויקים וייעודיים

בניגוד לבישול, אפייה דורשת דיוק במידות, לכן חשוב שיהיה לכם כלי מדידה שיכולים לספק מדידה במילימטרים או בגרמים. כיום יש סטים שלמים של כפיות מדידה ואפשר לעבוד איתן כדי לדייק במידות בזמן האפייה.

קינוחי שוקולד לאירועים: טיפים שימושיים לאפייה מוצלחת

אפייה בתנור אפייה טוב

מלבד כלי אפייה טובים כמו תבניות סיליקון, כלי מדידה, ניירות אפייה איכותיים, קורץ עוגיות ושאר כלים – חשוב שיהיה לכם גם תנור אפייה טוב ומתקדם. תנור אפייה שעובד בעוצמות שאתם זקוקים להן, בעיקר עבור אפיית מאפים, בורקסים עוגות ועוגיות: יספק לכם תוצאות הרבה יותר טובות.

תבניות וכלים ייעודיים

השתמשו בתבניות אפייה וכלים ייעודיים לקונדיטוריה כמו שבלונות להכנת עוגה, רינג אינגליש קייק, תבניות אפייה בגודל נכון ועל פי המתכון שבחרתם לעוגה, ואפילו שקיות זילוף רב או חד פעמיות במידה ועליכם לזלף קצפת על העוגה – מה שישדרג מאד את הקינוחים והעוגות.

הזמינו צנטרים לשקיות, חותכנים ורינגים, ושאר מוצרי איכות שנועדו לאפייה. אל "תעגלו פינות" בכול הנוגע לכלים משום שקינוח טוב חייב להיות מוכן ואפוי באמצעות ציוד אפיה מתאים.

בחירת מתכון

בחרו מתכון לקינוח שאתם מאמינים שביכולת שלכם להכין. חשוב לא לשאוף יותר מידי גבוה כמו לעוגות ראווה או קינוחים מסובכים כמו למשל ביצת פרברז'ה או פבלובה במידה ואתם לא קונדיטורים או אופים מנוסים. בחרו עוגה או קינוח שנחשבים קלים להכנה או בדרגת קושי בינונית ובחרו משהו שגם נראה טוב, כמו למשל עוגת שוקולד מעוטרת ממתקים כמו מקופלת, מטבעות שוקולד, עוגיות אוריו, עוגיות מקרון וכולי (עוגה כזאת למשל, תהיה נפלאה עבור ימי הולדת). כך תוכלו להנות מתוצאות טובות ללא תקלות.

היצמדו למתכון

היצמדו להוראות המתכון שאתם בוחרים. קראו את המתכון פעמיים, בדקו שיש לכם את כל החומרים הדרושים לאפייה, סדרו את החומרים על השיש בצורה מסודרת ופעלו רק לפי המתכון. באפייה אין יותר מדי מקום לתזוזות ואלתורים! אם אתם רוצים שהתוצאה תהיה טובה כדאי שתלמדו את המתכון מראש ותיצמדו אליו.

למדו את רזי האפייה

כדי להגדיל את הידע שלכם באפייה, הכנסו לרשתות החברתיות וקבלו קצת טיפים מסרטונים וממומחים והשלימו פערים באפייה. המומחים יספקו לכם שיטות שונות להקצפה, להכנת שוקולד מומס, אפייה עיוורת, שליפת עוגות מתבניות, הגנה על תבניות מהדבקות וכולי. באמצעות כלים נכון, דיוק וסבלנות: תוכלו להגיש קינוחים מתוקים ומוצלחים בכול אירוע חשוב.