המתנות השוות ביותר לחתונה

מתנות שוות לחתונה

כל זוג שעכשיו נכנס בברית הנישואין מקבל מתנות מהאורחים, החברים והמשפחה. כדי שהמתנה שלכם לא תישכח אנו ממליצים לכם על הענקת מתנות מעניינות ובעלות ערך, הנה כמה דוגמאות:

 1. כוס קידוש – זאת נשמעת מתנה מאוד משעממת בתור התחלה, אבל כוס קידוש היא אחת המתנות הטובות ביותר שניתן לתת. אתם בוודאי שואלים למה, והתשובה לכך היא פשוטה – כל פעם שבליל שבת או בוקר שבת המשפחה של החתן והכלה יתכנסו לעשות קידוש הם ישתמשו בכוס הקידוש שלכם ובכך יזכרו את המתנה שלכם לאורך כל החיים.
 2. ספרי זוגיות – גם המתנה הזאת אולי נשמעת משעממת, אבל היא מתנה מאוד מאוד חשובה. כשמתחתנים נכנסים לגור ביחד, מה שלא קרה לפני… והדבר יכול להביא לחיכוכים ומריבות, ספר על זוגיות ילמד את הזוג לחיות בנחת אחת עם השני ולהפך. אנו ממליצים לכם על הספרים של הרב זמיר כהן והרב שלום ארוש בנושא.
 3. סירי בישול – המתנה הזאת תהיה חקוקה לנצח אצל הבית, סירים טובים לרוב מחזיקים חיים שלמים. מתנה ייחודית שתישאר עם הזוג עד זקנה (אלא אם ימאס להם מהסירים).
 4. ברכות מרחפות – יש סגנון חדש בעולם והוא, לקחת משפטים ופסוקים מהתורה ולעשות מהם אותיות מרפחות – מאוד מומלץ ויפה.
  כדאי לקרוא: טיפים לשדרוג החתונה
 5. כיסוי טלית – ידוע לכולם שבחתונה הכלה נותנת לחתן טלית חדשה והחתן בזמן החתונה מתעטף בה ומברך. אבל אחד הדברים שלרוב לא שמים לב אליהם – זה הכיסוי לטלית שנשאר מהבר מצווה, זאת מתנה מתחשבת ורצויה, חשוב אבל לבדוק לפני כן האם הכלה קנתה גם כיסוי לטלית או לא, ואם היא לא קנתה – מה הסגנון האהוב על החתן
 6. גיפט קארד למסעדה – קחו לכם מסעדה אהובה שאתם יודעים שהחתן והכלה יאהבו ותקנו מהם גיפט קארד לאותה מסעדה, המתנה הזאת תכניס יותר אהבה ורעות בין החתן והכלה ובכך אתם מעניקים לחתן ולכלה חיים זוגיים יותר טובים.
 7. חנוכיה מכסף – כל חג חנוכה הזוג יוציאו את החנוכיה וישתמשו בה להדלקת נרות החנוכה.

איזה מתנות לא לקנות לחתן ולכלה?

 1. סכין – הבעל שם טוב הקדוש אומר לא לתת במתנה סכין – דבר המושך דינים על האדם.
 2. מתנות המתקשרות להריון – חשוב לא לתת מתנות שרומזות להיריון, לא כולם ישר לאחר החתונה מצליחים להביא ילדים, והדבר יוצר לחץ ותחושה לא נעימה על הכלה.