איך מתכוננים לקראת לידה ראשונה?

רשלנות רפואית בהריון

אחד הרגעים המיוחדים ביותר בחייה של אישה, הוא הלידה הראשונה, והוא מלווה בלא מעט רגשות וחששות, כמו גם חוסר וודאות. אם אתן בהריון ראשון, וודאי גם אתן תוהות כיצד להיערך לקראת הלידה, מה חשוב להביא ואיך אפשר להקל על התהליך, ולכן – ריכזנו בעבורכן מספר טיפים חשובים ויעילים.

ללמוד על התהליך

הדבר הראשון שחשוב לעשות הוא ללמוד על התהליך, ולהבין מה מתרחש בגוף במהלך ההיריון וכיצד מתבצעת הלידה. כמו כן, מוטב לברר מבעוד מועד על כל הבדיקות הרלוונטיות עבורכן, ואף לקרוא מידע בנוגע לרשלנות רפואית בהריון, ולו כדי שתוכלו להימנע מסיטואציות לא נעימות.

קורס הכנה ללידה

דרך נוספת להכין את הגוף והנפש לקראת הלידה, היא להשתתף בקורסי הכנה, בה משתתפות לא רק הנשים, אלא גם הגברים. בקורס תקבלו לא מעט כלים שיסייעו לכן לצלוח את החוויה, ויעזרו למלווה שלכן לעמוד לצידכן על הצד הטוב ביותר. מכאן, בהחלט רצוי לבחור עוד בשלבים הראשונים להריון, מי יהיו המלווים שלכן במהלך הלידה, כשכדאי לבחור באנשים שמרגיעים אתכן ויעניקו לכן את תחושת הביטחון שכל כך נחוצה בתהליך.

אל תוותרו על סיור בחדר הלידה

חשוב לבחור באופן מושכל את המקום שבו אתן עתידות ללדת, ובמקרים מסוימים תוכלו לבחור בין מספר בתי חולים שממוקמים באזורכן. ובכן, כדאי לסייר בחדר הלידה, על מנת שתוכלו לראות את המקום שבו תלדו, ולהימנע מהפתעות עתידיות. כדאי לברר מראש אם ישנם סיורים מסודרים הכוללים הרשמה מראש, או שניתן פשוט להגיע ולראות את המקום.

כמו כן, זו הזדמנות נהדרת לשאול שאלות (אותן רצוי ומומלץ להכין מראש), לברר אם ישנה אפשרות לאפס הפרדה בלידה, להבין כיצד הצוות הרפואי פועל במקום, לברר אילו פריטים עליכן להכין בתיק שתביאו לחדר הלידה וכו'.

פה נעצור לציין שכדאי להכין תיק לחדר לידה כבר בתחילת החודש השמיני, אותו תמלאו בפריטים חיוניים כמו הלבשה תחתונה, מוצרי היגיינה וטיפוח, כלי רחצה, כפכפים למקלחת, בקבוק מים רב פעמי, טפסי מעקב ההריון, מסמכים מזהים וכו'.

איך להכין את הגוף לקראת הלידה?

יש לא מעט טיפולים אלטרנטיביים שמיועדים להכין את הגוף ללידה או להתמודד עם תוצאות הלידה, אך לא ניתן לומר בוודאות שהם אכן עובדים. ומצד שני – לא מזיק לנסות.

עיסוי אזור החיץ באמצעות שמנים (שמן שקדים למשל) עשוי להגמיש את האזור, ובכך אולי למנוע קרעים במהלך הלידה. את העיסוי רצוי לבצע כשהעור לח לאחר המקלחת, וחשוב לציין שבשלבים מתקדמים יותר, תצטרכו את עזרת בן הזוג. כמו כן, יש מי שטוענים שעיסוי הבטן באמצעות שמן נבט החיטה, יגמיש את העור ויאפשר להימנע מסימני מתיחה לאחר הלידה.

 

חשוב להיערך ללידה כמה שניתן, ולו כדי שהחוויה תהא נעימה ככל האפשר. לאחר הלידה, תוכלו להתחיל לתכנן את האירוע, לברר על עיצוב בלונים לברית/ה ולרכוש מוצרים ופריטים חיוניים עבור התינוק/ת החדש/ה.

שיהיה במזל!