נוסעים להתחתן בחו"ל? אל תשכחו, הקורונה לא לגמרי מאחורינו

בשנים האחרונות חלו לא מעט שינויים בכל הקשור להתמודדות של מדינות שונות בעולם עם הקורונה. זו בדיוק הסיבה שבגינה עליכם להיות מעודכנים בכל השינויים, המגבלות והדרישות השונות לבדיקה. טסים להתחתן בחו"ל? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על בדיקת קורונה לפני טיסה.

לפני שמתחתנים בחו"ל – בודקים

השנתיים האחרונות היו שנתיים מאד קשות בכל הקשור לתחום הקורונה בארץ ובעולם. עם זאת, בחודשים האחרונים נדמה שלא מעט מדינות שינו את היחס שלהן להתמודדות עם מגפת הקורונה. במרבית המדינות המגבלות בוטלו והוסרה גם חובת הבדיקה לאיתור הנגיף בקרב אזרחים שחשים לא בטוב. זו בדיוק הסיבה שאנחנו ממליצים לכם, המתחתנים בחו"ל, לעשות את כל הבדיקות שאתם צריכים בכל הקשור למדיניות הקורונה במדינה שבה אתם מעוניינים להתחתן. ייתכן שעדיין תצטרכו בדיקת קורונה לטיסה ואנחנו רוצים שתהיו מוכנים לכל תרחיש שלא יהיה.

בדקו האם צריך בדיקת קורונה

למרות כל השינויים שציינו למעלה, יש בהחלט מדינות שהחזירו לא מעט מהמגבלות ואף דורשות מהתיירים שמגיעים אליה לבצע בדיקות קורונה. יש מדינות שאפילו דורשות לבצע שתי בדיקות, אחת במדינת המוצא ואחת נוספת במדינת היעד. לכן, לפני שאתם ממהרים לארוז דברים ולעלות על טיסת החתונה כדי להתחתן בחתונה אזרחית לדוגמה, אנחנו ממליצים לכם לבדוק מה המדיניות של המדינה שאליה אתם טסים בכל הקשור לבדיקות קורונה. אגב, יש מדינות שדורשות מהתיירים לשהות בבידוד במלון עד שהתוצאה של הבדיקות מגיעה, בררו זאת מראש וקחו את זה בחשבון לפני הטיסה.

בדקו האם יש מגבלות

יש לא מעט מדינות באירופה ובעולם שהחסירו את המגבלות השונות על התקהלות ועל השהות במקומות סגורים. בחודשים האחרונים הקורונה הרימה ראש ויש לא מעט מאומתים במדינות השונות בעולם. לכן, אם אתם מתכוונים להתחתן במדינה זרה, אנחנו ממליצים לכם לבדוק האם קיימות מגבלות על שהות במקומות סגורים, על התקהלות מעל כמות מסוימת של אנשים ועוד.

 

 

אנחנו מניחים שאתם מתחננים לחגוג את החתונה שלכם בבתי קפה, מסעדות ולא מעט מקומות סגורים. זה יהיה ממש חבל אם תגיעו ותגלו שיש מגבלות על התקהלות ושאתם לא יכולים למצות את מה שהמדינה מציעה לכם בצורה מקסימלית. הדבר נכון במיוחד אם אתם לא מתחתנים סולו אלא מזמינים גם אורחים לאירוע ובכלל לתקופת השהות שלכם במדינה שאליה אתם טסים.

איך עושים בדיקת קורונה לפני הטיסה?

כיום יש לא מעט דרכים מהירות לבצע בדיקות קורונה לפני טיסה, אנחנו מתכוונים כמובן לשני הסוגים, בדיקת אנטיגן ובדיקת PCR. כמובן שמבחינת הדיוק מומלץ לעשות בדיקת PCR, היא בדיקה אמינה יותר, אך זה תלוי כמובן לדרישה של המדינה שאליה אתם טסים. בכל אופן, יש המון לא מעט חברות שמציעות שירות של בדיקות קורונה מהירות.

תוכלו למשל לבצע בדיקת קורונה מהירה במיוחד ולקבל את התוצאה תוך 4 שעות, זה כמובן יהווה מבחינתכם יתרון משמעותי אם אתם צריכים לעלות על המטוס ממש בקרוב. כמובן שמדובר בבדיקה היקרה ביותר, אך אם אין לכם ברירה ואתם צריכים את התשובה כמה שיותר מהר זה הפתרון הנכון עבורכם. אם יש לכם זמן, תמיד תוכלו לבחור מסלול זול יותר, אך קחו בחשבון שהתוצאות יגיעו גם מאוחר יותר.

לסיכום

בחודשים האחרונים חלו לא מעט שינויים בכל הקשור למדיניות של מדינות בהתנהלות מול הקורונה. לכן, לפני שאתם ממהרים לעלות על המטוס, אנחנו ממליצים לכם לבדוק האם אתם נדרשים לעשות בדיקה ומה הן המגבלות במדינות שאליה אתם נוסעים.