שומרים על הגזרה: האם כדאי לעשות דיאטת ניקוי רעלים?

תקופת הארגונים וההכנות לחתונה, היא תקופה מתוחה ורווית לחצים עבור שני בני הזוג. לצד הארגונים השונים כמו בחירת התאריך ומקום האירוע, בחירה בדיג'יי, צלמים ועיצוב ועריכת רשימת המוזמנים, נראה כי קיים צורך תמידי להגיע במיטבנו ליום האירוע, מה שמביא הרבה מאד כלות וחתנים עתידיים לחפש דרכים שונות לחיטוב וירידה במשקל. יש כאלו שמתחילים להתאמן ולהקפיד באופן קבוע על כושר גופני, אחרים נמנעים ממאכלים מסוימים שאכלו עד היום ויש כאלו שגם בונים תפריט מיוחד עם תזונאי, אך נראה כי הדבר הפופולרי ביותר בנשים האחרונות לקראת אירועים זו הדיאטה המכונה דיאטת ניקוי רעלים. אז מהי בעצם דיאטת ניקוי רעלים, אז זה משהו שכדאי לעשות ואיך בכלל עושים את זה? אנו רוצים לתת כעת את כל המידע החשוב בנושא. רגע לפני שמתחילים חשוב לנו לחדד שזה משהו שכדאי לעשות תמיד בליווי תזונאי מקצועי ובהשגחה רפואית.

מהי דיאטת ניקוי רעלים?

בגוף האדם יש איברים כמו הכבד והכליות, שמטרתם לנקות רעלים וחומרים לא בריאים שמצטברים בגוף עם הזמן ובאופן כללי כאשר הגוף בריא והכל תקין, הם עושים את מלאכתם נאמנה. עם זאת, הגוף שלנו לא ערוך להתמודד עם כמות הרעלים הגדולה אליה אנו נחשפים מדי יום, בין אם דרך המזון המעובד והתעשייתי שאנו צורכים, חומרים שנמצאים במוצרים בהם אנו משתמשים ועוברים אלינו דרך העור או גזים רעילים שאנו שואפים, וכך הרבה פעמים הרעלים הללו מצטברים אצלנו בגוף. רובינו כלל לא מודעים לעובדה כי בגוף שלנו יש כל כך הרבה רעלים כאלו, ולכן גם לא עושים שום דבר כדי לפתור את זה. כמובן שיש לדבר הזה השפעה מצטברת, וכך למעשה נוצרו הדיאטות השונות לניקוי רעלים. חשוב לדעת שלא מדובר על סוג אחד של דיאטה בלבד ויש כמה וכמה שיטות, בשביל מידע מפורט על כל מה שצריך לדעת בנושא ניקוי רעלים תוכלו למצוא כאן.

שומרים על הגזרה: האם כדאי לעשות דיאטת ניקוי רעלים?

קווים כלליים לדיאטת ניקוי רעלים

השם של הדיאטה הזו למעשה מסגיר פחות או יותר את הרעיון והמהות. הרציונל הוא ניקוי של הגוף מרכיבים רעילים ולא בריאים בתוך זמן קצר, למעשה ריסטארט לגוף. יש כאלו שעושים את הדיאטה הזו דרך צריכה של מיצים בשייקים עם עלים ירוקים לרוב, אחרים הולכים על צום לזמן מסוים ואכילה בזמן אחר, יש שמשלבים במהלך ניקוי הרעלים גם חוקן, וכן ישנן עוד דרכים נוספות לדיאטה הזו.

יתרונות של ניקוי רעלים

  • ניקוי מהיר: בניגוד לתהליכים ארוכים יותר, דיאטת ניקוי רעלים אמורה לעזור לנו להפטר מהרעלנים בגוף תוך זמן קצר בלבד.
  • הימנעות מצריכת רעלים: בניגוד לדיאטות אחרות, כאן מדובר על תקופה מסוימת בה נמנע מלהכניס רעלנים שונים לגוף שלנו ויש בכך יתרון כמובן. ועוד יותר לקראת החתונה כשרוצים לחוות תחושת התנקות.

חסרונות של ניקוי רעלים

  • לא מתאים לכל אחד: בהחלט מדובר על דיאטה לא פשוטה ולכן היא לא מתאימה לכל אחד.
  • תהליך שחייב בפיקוח: כאמור מדובר על סוג די קיצוני של דיאטה, ולכן אסור לעשות אותו לבד כשחשוב תמיד להיות בפיקוח של אנשי מקצוע.

עם כל הנאמר, חשוב להבין כי יש כאלו שדיאטות ניקוי רעלים שונות בהחלט מסייעות להם, כאשר זה נעשה בצורה מקצועית ומפוקחת. יכול להיות שהדיאטה מהסוג הזה מתאימה גם לכם לפני החתונה, רק חשוב מאד לעשות זאת בצורה מסודרת, ובמיוחד חשוב מאד להיות ערים לגוף שלנו ולשינויים לא טובים שעשויים להצביע על כך שכדאי להפסיק את הדיאטה לאלתר.