נישואים אזרחיים בפורטוגל לזוגות חד מיניים: כל היתרונות – ומה חשוב לדעת לפני שטסים?

אם עד לפני מספר שנים האפשרות של זוגות חד מיניים להינשא במסגרת של הליך אזרחי הייתה מוגבלת למדי, כיום ניתן להבחין בשינוי מגמה, וזאת בשל האפשרויות במדינות רבות באירופה אשר מאפשרות לקיים את טקס הנישואין בעבור זוגות המעוניינים בכך. אחת מהמדינות המובילות בתחום היא פורטוגל אשר נחשבת למדינה ליברלית מאוד בכל הקשור לנישואין אזרחיים ובוודאי כאשר מדובר בזוגות חד מיניים. כאשר לוקחים בחשבון כי בישראל זוגות חד מיניים אינם יכולים להינשא באופן חוקי, אפשר בהחלט לומר כי נסיעה לפורטוגל מהווה הזדמנות מצוינת ליצירה של טקס נישואין מרגש במדינה יפהפייה. אם גם אתם רוצים להגשים חלום ולבוא בברית הנישואין, להלן כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים כרטיס טיסה.

הכנות לקראת חתונה בפורטוגל –  כל מה שצריך לדעת

כאמור, פורטוגל היא מדינה ליברלית המאפשרת לזוגות  חד מיניים לקיים טקס נישואין אזרחי המתבצע בלשכה של רשם הנישואין או במקום לבחירתכם, כאשר מי שמנהל את הטקס הוא אדם אשר הוסמך מטעם הממשלה לאשר את הנישואין. כאן יש מידע בנושא מאתר של עורך דין, וזאת מתוך מטרה להימנע מטעויות שעשויות להוביל לפגיעה בתקינות ההליך. טרם ההזמנה של כרטיסי הטיסה, חשוב מאוד ששני בני הזוג יאספו מסמכים רשמיים מטעם משרד הפנים כאן בישראל אשר מציינים כי כל אחד מבני הזוג רווק, ובמידה ואחד מבני הזוג היה נשוי בעבר, לצרף למסמכים גם את תעודת הגירושין. בנוסף, הביאו אתכם את תעודת הלידה וכן העתקים שלה, כאשר את כלל המסמכים הללו צריך לתרגם לפורטוגלית ולאשר אותם על ידי עורך דין נוטריון. ללא המסמכים הללו, לא תוכלו להינשא ולמעשה תתמודדו בשהות שלכם עם הליכים בירוקרטיים שעלולים להוביל לביטול ההליך לחלוטין.

 

 

לאחר שקיבלתם את האישור מטעם עורך הדין, השלב הבא הוא להגיש בקשה לנישואין אצל הרשם במרשם האוכלוסין הפורטוגלי, שימו לב כי קבלת האישור מטעם הרשם עלולה נמשכת בממוצע כחודש, ורק לאחר שאתם מקבלים את האישור אפשר  להתחיל בארגון של טקס החתונה שנערך בעיר או בכפר ציורי במדינה יפהפייה ומרתקת כמו פורטוגל. לפני שאתם מזמינים את כרטיסי הטיסה ומתחילים בארגון, רצוי להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות אשר מציגות שלל טיפים מצד זוגות חד מיניים שכבר נישאו ויכולים לסייע לכם לטובת בחירה של לוקיישן, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של טקס חופה מרגש הנערך במדינה ליברלית כמו פורטוגל.

תכנון חתונה בפורטוגל – קל ופשוט מכפי שחשבתם

תכנון חתונה בפורטוגל הוא קל ופשוט מכפי שאתם חושבים, וזאת בשל זמן טיסה קצר כמו גם מזג אוויר נפלא ברוב ימות השנה. כאן תוכלו למצוא טיפים שישדרגו את החתונה שלכם, כל זאת מתוך  להוביל ליצירה של טקס אשר גם מייצג אתכם אבל גם מאפשר לכם למצות עד למקסימום את זמן השהות בפורטוגל. כיום ישנן לא מעט חברות אשר מתמחות בהפקה של טקס חתונה אזרחי מעבר לים ובפרט בפורטוגל, כאשר מדובר בהזדמנות מעולה לא רק לחסוך כסף אלא גם מאמץ מצדכם כזוג שרוצה ליצור טקס מרשים ויפהפייה הנמשך בדרך כלל כ-20 דקות ולאחריו תקבלו את התעודה הרשמית אשר תאפשר לכם גם לקבל תוקף חוקי לנישואין, גם כאן בישראל.

מהם היעדים המובילים לחתונה במדינה?

היעדים המובילים לחתונה בפורטוגל הם עיר הבירה ליסבון וכן העיר הציורית פורטו שנמצאת במרחק של שלוש שעות מעיר הבירה. מדובר ביעדים שזוכים לביקוש הן בשל הלוקיישנים היפהפיים שבהם ניתן לקיים את טקס החתונה והן בשל אווירה ציורית ונעימה מאוד לצד לוקיישנים יפהפיים כמו פארקים ואפילו מוזיאונים שבהם תוכלו להינשא באופן אזרחי. כאמור, קבלת מידע דרך קבוצות ברשתות החברתיות לצד יצירת קשר עם חברה המתמחה בהפקה של אירועים היא הבסיס לקבלת החלטות לגבי אופי האירוע והעיצוב כמו גם מספר המוזמנים.

לסיכום

חתונה בעבור זוגות להטב"ים בליסבון מהווה דרך מצוינת ליצירה של טקס נישואין מרגש ובלתי נשכח. , כאשר שימת הדגש צריכה גם להיות על יצירת קשר עם עורך דין אשר ילווה אתכם לכל אורך הדרך – עד לקבלת האישור הסופי בדבר הנישואין.