הדלקת נרות שבת: כל מה שצריך לדעת לנשים נשואות ורווקות על פי ההלכה

הדלקת נרות שבת היא אחת מהמצוות הבולטות אם לא החשובות ביותר בעבור כל אישה, בין אם מדובר באישה רווקה או אישה נשואה. למעשה, נרות השבת מאפשרים לנשים להתחבר לרוח הקודש ואף להכניס את השבת בברכה אשר בראי ההלכה והיהדות היא בעלת סגולות לפרנסה טובה, זוגיות, בריאות ועוד. אם גם אתן רוצות להתחבר למסורת, להלן כל מה שצריך לדעת אודות הדלקת נרות שבת, גם בעבור נשים נשואות וגם בעבור נשים רווקות אשר מתחברות למסורת.

מה צריך לטובת הדלקת נרות?

רכישה של פמוטים

על פי ההלכה, ישנה חשיבות להדלקת נרות שבת, וזאת אפילו יותר מרכישה של יין לטובת הקידוש. למרות שרבים נוטים לחשוב כי מדובר במצווה שמקורה בתורה, למעשה החכמים בתורה הם אלו אשר רואים בהדלקת נרות כחלק מרכזי ממצוות קבלת השבת. בנוסף, הדלקת השבת נועדה לטובת יצירה של אווירה רגועה ונעימה בבית, כמו גם לטובת עונג השבת וזאת על ידי התחזקות רוחנית המתבצעת על רקע של הדלקת הנרות. ניתן לשדרג את הטקס המרגש באמצעות פריטים מיוחדים כמו למשל פמוטים. תצטרכו פריט מעוצב כזה לצורך הדלקה, וכיום ניתן לבצע את הרכישה של פמוטים בעלות כספית אטרקטיבית ואפילו מבלי לצאת מהבית, כל זאת מתוך מטרה להפוך את הטקס לייחודי ואפילו כזה שמצטלם בצורה יפהפייה לרשתות החברתיות.

החדשות הטובות הן שכיום אפשר לבצע רכישה של פמוטים בשלל עיצובים ואפילו עם אלמנטים מיוחדים, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך אשר מאפשר לא רק לבצע את הטקס אלא גם ליצור אמירה עיצובית שמשתלבת בצורה יפהפייה עם הטקסיות והרוחניות הקשורה בהדלקת הנרות.

 

 

שילוב של מטפחת בעבור נשים נשואות

נשים נשואות נדרשות על פי ההלכה להניח על הראש כיסוי, כאשר ניתן כיום לבצע הזמנה של מטפחות מעוצבות כולל רקמה אשר תאפשר לנשים נשואות לבצע את ההדלקה בהתאם לכללי ההלכה. בנוסף, צריך לזכור כי נשים רווקות אינן נדרשות להדליק את נרות השבת עם כיסוי ראש אלא רק כאשר הן נשואות, כאשר בזמן ההדלקה ניתן יהיה לקיים את המצווה הזו במסגרת משפחתית ועם שימת דגש על הדגשת הברכה שאותה יכולים לשאת גם אישה נשואה וגם אישה רווקה.

חשיבות הדלקת נרות שבת

נרות שבת מהווים הזדמנות מעולה ליצירה של זמן איכות ביחד עם הבורא, בייחוד לאור ההקפדה של ההלכה וכן ראי היהדות בקיום המצוות בראי היהדות. ההלכה הזו רלוונטית גם בעבור נשים נשואות וגם בעבור נשים רווקות, כאשר בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה הטקס הזה הופך לחלק בלתי נפרד  מקבלת השבת לא רק של הציבור הדתי אלא גם של הציבור החילוני אשר מתחבר להלכה ואף רואה בטקסיות הזו כחלק מחיבור לבורא וכן בקשת בקשות, החל מזיווג ראוי ועד לבריאות, שפע והצלחה. היכולת לבצע הזמנה של פריטים כמו למשל פמוטים לצד נרות מהווה הזדמנות מעולה בעבורכן להתחבר למסורת ובכך לכך להוביל לעונג שבת.

לסיכום

כשעה ורבע לפני שהשבת נכנסת נהוג לבצע את טקס הדלקת נרות השבת. נשים נשואות נדרשות לכסות עצמן באמצעות מטפחת או כובע ואילו נשים רווקות אינן מחויבות לעשות זאת. בזמן ההדלקה נהוג לומר את הברכה ולכסות את העיניים באמצעות הידיים לטובת מתן תפילה, כל זאת כחלק מקיום של מצווה אשר מספקת לנשים את היכולת להתפלל כמו גם להתחבר לעצמן, רגע לפני שהשבת הקדושה נכנסת.