איך לבחור תכשיט לאירוע?

בחירת תכשיטים לאירועים זה דבר משמח, כי הרי הנה הילד או הילדה מתחתנים או חוגגים כל מאורע אחר משמח במיוחד. תכשיטים יפים כדאי לבחור גם כאשר מדובר בהענקת תכשיט לכלה על ידי החתן או משפחתו, בעוד שאת התכשיטים ניתן להציג ולענוד ביום האירוע. אבל כיצד בין שלל עיצובים בוחרים את התכשיט המתאים?

תכשיט לאירוע

התאמה למראה החיצוני

בין אם יש ברשותכן תכשיטים, או שמא ניגשתן לחנות ייעודית כדי לרכוש תכשיט – באירועים רצוי להשקיע ולבחור תכשיטים מחנויות איכותיות, בין אם זוהי חנות תכשיטים בבאר שבע, ובין אם מדובר בחנות הממוקמת במרכז או בצפון הארץ. יש לא מעט תכשיטים ייחודיים בחנויות, כשחשוב לבחור את התכשיטים המתאימים והמחמיאים ביותר.

חשוב לבצע התאמה למראה החיצוני, משמע: התאמת הצבעים של התכשיט ועיצובו למבנה הפנים, לצבעי העיניים ובכלל אל הטעם האישי. לדוגמא: עגילים עם אבני טורקיז יתאימו לבעלות עיניים בהירות, בעוד שעגילים משובצות באבנים אדומות יתאימו לבעלות עניים כהות.

שרשראות וצמידי זהב לבן יראו נפלא על עור בהיר, בעוד ששרשראות עם זהב צהוב יתאימו כמעט לכל צבע עור. הימנעו משימוש של זהב כתום על עור בהיר מידי, תוך שניתן לבחור גם תכשיטים עשויי כסף המתאימים לכל גווני העור.

התאמה לבגד או לשמלה

כעת יש לבצע התאמה של התכשיט לבגד או לשמלה שאתן עתידות ללבוש. במידה ואתן בוחרות בשמלה שחורה קטנה, תוכלו לענוד על פרק היד צמידי כסף גדולים בעלי מראה גס ועגילים צמודי אוזן.

במידה ובחרתן בשמלה עם מחשוף גדול, תוכלו להוסיף שרשרת מתאימה ואפילו כזאת המשובצת ביהלומים או אבנים יקרות. בכל מקרה, חשוב תמיד לדאוג כי השרשרת תתאים לשמלה. אם נעשית בחירה עבור השמלה של הכלה, חשוב לנסות להמעיט בתכשיטים ולבחור בצמיד עדין אחד, או בעגילים צמודי אוזן ללא העמסת תכשיטים.

גודל

וודאו כי גודל התכשיט תואם את האירוע ואת המראה שתרצו להקנות לעצמכן. לאירועים קלאסיים ואינטימיים רצוי לבחור תכשיטים קטנים או בעובי קטן יותר, בעוד שלאירועים גדולים יותר ניתן להוסיף עדי גדול משובץ ומרשים שניתן לענוד על הצוואר. גם נזר עדין לראש יכול להתאים לכלות או לאורחות באירוע, וזאת עקב הטרנד החדש של נזרים מרשימים לענידה בעת אירועים גדולים ומפוארים.

משקל

בנוגע לחלק הטכני של התכשיט – אם תרצו לבחור תכשיט עשוי זהב: שימו לב כי הוא במשקל הנכון (תכשיט נחשב זהב החל ממשקל של 14 קראט). אם תרצו לבחור תכשיטים משובצים ביהלומים, שימו לב כי לפריט מתווספת תעודה גמולוגית המעידה כי מדובר ביהלומים אמתיים. תנו תשומת לב גם למפרט של היהלום ולאיכותו.

 

לסיכום, בין אם את אמו של החתן או שאת הכלה ואת רוצה להראות נוצצת באירוע, לבין אם מדובר ברכישת תכשיט לכלה – חשוב תמיד להגיע אל חנויות תכשיטים איכותיות ולבחור בתכשיטים איכותיים שיישארו לאורך זמן. מזל טוב!