רק בשמחות: עמותת אחינועם בראשות רפי, איל ומשה אדרעי מלווה את הנוער בישראל למען עתיד שמח ומאושר

העשייה החברתית של עמותת אחינועם הצליחה ליצור שינוי משמעותי באיכות החיים של אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ, וזאת בעקבות שורה ארוכה של תוכניות שנועדו ליצור שינוי ועתיד שמח יותר בעבור נערים ונערות המתגוררים באזורי הפריפריה. העשייה המבורכת של העמותה לצד הנחישות הרבה של המייסדים בראשות איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי היא זו שהופכת אותה למשמעותיות בעבור החברה הישראלית – כפי שנציג כעת.

יצירת שינוי חיובי באמצעות שורה של פרויקטים

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי ואיל אדרעי מתוך מטרה ליצור עתיד טוב יותר בעבור בני נוער שמתגוררים באזורי הפריפריה כמו גם בני נוער בסיכון. את העמותה הקימו האחים בשנת 2018 כחלק מאגנ'דה ברורה של קידום החברה, כאשר חלק מהותי מפעילות העמותה נוגע לפרויקטים רחבי היקף בדמות ליווי ארוך טווח המתרחש החל מגיל 16 ונועד ליצור בעבור כל בן ובת נוער הזדמנות לממש את הפוטנציאל הטמון בו, באמצעות מעטפת סוציאלית מלאה. המעטפת הזו מגיעה לידי ביטוי הן בליווי אישי והן בבנייה של תוכנית פרטנית שנועדה לעודד את בני הנוער להגשים את עצמם ואת השאיפות שלהם במסגרת הלימודים, המסגרת הצבאית ובהמשך גם לימודים אקדמאיים וכן השתלבות בשוק התעסוקה.

הגשמת חלומות בדמות חלוקה של מחשבים

עמותת אחינועם מלווה את בני הנוער מזה שנים רבות מתוך מטרה להוביל לשינוי חיובי שיקדם את בני הנוער ואת דור העתיד לעבר הגשמה עצמית. בזמן תקופת הקורונה קידם רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו משה אדרעי וכן איל אדרעי פרויקט שבמסגרתו חולקו אלפי מחשבים חדשים ומחודשים לבני נוער מאזורי הפריפריה שלא הצליחו לרכוש מחשבים ללמידה מרוחקת, בעקבות המצב הכלכלי. בזכות התוכנית הצליחו מייסדי העמותה להעלות חיוך בקרב בני הנוער אך לא פחות גם אצל המשפחות. עדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות שקיבלו בעמותה דרך האתר הרשמי, ועל כן מדובר בעוד יוזמה שהופכת את העמותה לבעלת חשיבות עצומה – גם בעת משבר.

 

 

קידום בני נוער בני העדה האתיופית

חלק מהותי נוסף מהעבודה של העמותה למען דור העתיד נוגעת לבני ובנות העדה האתיופית. בשנים האחרונות מקדמת העמותה תוכנית מהפכנית שנועדה להגביר את המוטיבציה להשתלבות בשירות צבאי משמעותי ביחידות קרביות כמו גם בתפקידי קצונה, וזאת ע"י הגברת תחושת המסוגלות והמנהיגות לצד שיפור הכושר הגופני. התוכנית הזו היא אחת מתוכניות הדגל כפי שמסביר רפי אדרעי, כאשר המטרה היא להתרחב גם לערים נוספות בשביל להוביל את בני הנוער המובחרים הללו להשתלבות מלאה בחברה – גם בהיבט הצבאי אך גם לאחר מכן. בוגרי התוכנית מקבלים ליווי אישי גם בתהליך של קבלה לאקדמיה והשתלבות בשוק התעסוקה, כל זאת בהתנדבות מלאה ועם תשוקה אמיתית לעשייה מצד המתנדבים כמו גם המייסדים.

לסיכום

הדאגה לדור העתיד היא זו שהופכת את עמותת אחינועם לעמותה חשובה ובעלת השפעה על חייהם של אלפי בני נוער מאזור הפריפריה. העשייה המבורכת בראשות המייסדים שמקדמים את הפעילות ללא מטרות רווח מהווה הזדמנות גם בעבורכם להצטרף לפעילות, ובכך להוביל ליצירה של חברה שוויונית שדואגת לדור העתיד ולרווחה שלו. קידום בני נוער מהעדה האתיופית, חלוקת מחשבים, ליווי אישי המתבצע באמצעות מלגה וכן תוכניות נוספות שעתידות לצאת לדרך ממצבות את עמותת אחינועם כעמותה ללא מטרות רווח שפועלת ימים כלילות, ובכך יוצרת שינוי משמעותי ובעל חשיבות עצומה לחברה כאן בישראל.