לאירועים מיוחדים צריך צילום מיוחד – סמארטפונים מומלצים עם מצלמה מצוינת

סמארטפונים הם כבר מזמן לא רק מכשירי טלפון. אחד התפקידים הפופולאריים ביותר, הוא צילום. לשם כך, דרוש סמארטפון עם מצלמה או אוסף מצלמות, אשר טובים במיוחד בתחום זה. במאמר זה, נרחיב על כך מעט ונביא כמה דוגמאות למכשירים כאלה.

מגוון אפשרויות בכף ידכם

ציוד צילום מקצועי, למשל עבור צילום אירועים, הוא לא פשוט או זול. סמארטפונים לשימוש אישי ולצילום, מציגים גישה הפוכה לכך – הכול "בכף ידכם”, קומפקטי ומרוכז במכשיר אחד. אין ספק, שצלם מקצועי עם ציוד ייעודי לכך, יעשה עבודה אפילו טובה יותר. זהו גם ציוד שבנוי מראש לעבודות צילום מקצועיות ולכן הוא גם נוח יותר למטרות כאלה. זה לא משנה את העובדה, שניתן להשיג תוצאות מצוינות, גם באמצעות טלפון סלולארי. אם בוחרים במותג סמארטפונים איכותי כגון המותר אופו, תוכלו למצוא לא מעט סמארטפונים מתאימים לצילום. תוכלו לעבור על הדגמים השונים של טלפון OPPO, ולמצוא בקלות את שילוב המצלמות שמתאים לכם, עם יכולות אחרות של טלפונים מתקדמים אלה. הכול, בטווח מחירים רחב ועם מכשירים איכותיים מאוד, מכל הבחינות החשובות.

OPPO כדוגמה – oppo Reno5 Pro 5G

מבחינת OPPO שהזכרנו קודם לכן, זהו מותג של BBK Electronics הסינית, חברה שהיא בין יצרניות הסמארטפונים הגדולות ביותר בעולם. מאחורי אופו ישראל עומדת יבואנית BBK Electronics, חברת רונלייט (Ronlight). ניתן להביא שני מכשירים שלהם כדוגמאות לצילום מתקדם. נתחיל עם oppo Reno5 Pro 5G. למכשיר זה 4 מצלמות אחוריות ומצלמת סלפי, כולן משולבות בינה מלאכותית. הצג הוא 6.5 אינץ’, ברזולוציית FHD+. מבחינת תוכנה בהקשר צילום, ניתן בין השאר להפיק צילומי וידאו מונוכרומטיים איכותיים, באופן שמבליט את צבעי נושא הצילום והופך את הרקע שלו לשחור לבן.

 

 

oppo Find X3 Pro

זהו דגם בולט נוסף של אופו, אשר חזק במיוחד ביכולות צילום. הוא כולל מצלמת 50 מגה פיקסל רחבת זווית, בעלת שדה ראייה של 110.3°. הדבר מסייע במיוחד בצילומי נוף ובצילומים קבוצתיים. בעזרת "מצלמת מיקרולנס" ניתן לקבל מבט מקרוב (עד פי 60 יותר מהרגיל) על אובייקטים זעירים. ישנו גם "מצב קולנוע", אשר מעביר סרטים שצולמו במכשיר תהליך של התאמת צבע מיוחדת. באמצעות בינה מלאכותית, המכשיר מסוגל גם לנתח את פרופיל הצבעים של כל התמונות במכשיר ותודות לכך, ליצור מסנן מותאם אישית.

Apple iPhone 13 Pro Max

דגם אייפון זה, עשוי להיות הטוב ביותר מבחינת יכולות צילום. לא שהאחרים גרועים, אך כאן מדובר על יכולות מתקדמות במיוחד, שאין לנו מקום כאן להרחיב לגביהן. זו היא “רשימת מכולת" ארוכה למדי של יכולות מתקדמות, כחלק מסדרת מכשירים שבמילא פופולארית מאוד אצל יוצרי תכנים גראפיים. משלימות זאת תכונות חזקות נוספות, כולל איכות הצג ואורך חיי סוללה ארוך במיוחד לאחר טעינה.

+Samsung Galaxy S22

דגם זה הוא מכשיר מבוסס אנדרואיד. מי שזה הכיוון שלו, ימצא בסמארטפון זה יכולות צילום מרשימות למדי. יש לו אגב,  גם זום אמיתי (אופטי, לא בתוכנה) של 3x. לסמארטפון +Samsung Galaxy S22 יש מערך מצלמות חזק, כולל מצלמה ראשית 50MP. ברמת התוכנה, למכשיר זה יש מגוון יכולות מעניינות, כגון היכולת לעקוב אחרי אנשים מצולמים (“Auto Framing”) בתנועה.

לסיכום

לא חסרים סמארטפונים עם מצלמות טובות ויכולות תוכנה לשיפור הצילום. כך שגם חובבים, בהחלט יכולים כיום להפיק בצורה כזו צילומים וסרטונים מצוינים.