החתונה הטבעונית שלי: כך תפיקו אירוע טבעוני ובלתי נשכח!

טבעונות היא לא טרנד אלא אורח חיים, ואחד כזה שדוגל באכפתיות כלפי הסביבה. אנשים שדוגלים באורח החיים הזה מתאימים את כל חייהם כדי שיתאים לאידאולוגיה העומדת מאחוריו בכל התחומים: בתחום המזון, הצרכנות, יחס לבעלי חיים בסביבה ועוד. זה לא מפתיע שאנשים שדוגלים בטבעונות ירצו שגם האירוע המשמח בחייהם יהיה טבעוני גם מכל הבחינות. אז איך תפיקו אירוע טבעוני ובלתי נשכח?

בחירת המנות הראשונות והעיקריות

נושא מאתגר אך לא כמו שבטח נדמה. העלייה במודעות לטבעונות וערכיה העלתה גם את הדרישה לאוכל טבעוני וכך גדל ההיצע בעשרות אחוזים. היום ניתן לספק קייטרינג טבעוני איכותי, מעולה, ללא שום תחושת חוסר. להפך, התפריט הטבעוני כיום הוא עשיר ומגוון ולא בנוי רק מירקות או פירות. לצד סלטים ותוספות רגילות, אפשר לשלב תחליפים רבים ואיכותיים. לבשר קיימים היום עשרות תחליפים מעדשים, פטריות, קטניות שונות והמון תוספות מעניינות כמו תפוחי אדמה ברוטב טבעוני, ירקות צלויים או מאפים שונים.

המנות האחרונות

אחד ההיילייטים של אירועים הוא הקינוחים. קינוחים טבעוניים הם פתרון מעולה למנות האחרונות, ויכולים להיות מרהיבים לא פחות מקינוחים חלביים. קיימים בשוק עשרות תחליפי חלב ומוצרי גלם לאפייה ללא חלב או ג'לטין (חומר מקריש המופק מעצמות דגים טחונות), ומספר אנשי המקצוע שעובדים עם חומרי הגלם האלו עולה בהתמדה. ניתן להכין כמעט כל קינוח בגרסה טבעונית עם החלפה של חומרי הגלם המתאימים, כמובן תוך ייעוץ עם אנשי מקצוע בתחום. אפשר לשלב גם קינוחי פירות, קינוחי בצק, ויש עוד המון אפשרויות שניתן להגיש באירוע וליהנות מטעם עשיר ומפנק.

החתונה הטבעונית שלי כך תפיקו אירוע טבעוני ובלתי נשכח

את הטבעונות ניתן גם ללבוש

בחירת האאוטפיט של החתן והכלה הם אחד החלקים החשובים ביותר בהכנות לחתונה. החתן והכלה יכולים לבחור בבגדים ואקססוריז שלא משלבים עור, כולל נעליים, חגורות או תיקים. הכלה יכולה להשתמש במוצרי איפור וטיפוח שיער שלא נוסו על בעלי חיים ולא מכילים חומרים מן החי, או לחילופין להשתמש בשירותיו של מאפר או מעצב שיער שדוגל בטבעונות בעצמו (ותתפלאו לדעת, יש המון כאלה).

הכנת האורחים מראש

בעניין זה, קיימות מספר דעות. יש שאומרים להכין את האורחים מראש ולהלהיב אותם לגבי התפריט בחתונה, לספר להם על כמה התפריט מושקע ואיכותי. מצד שני, יש האומרים שאם האורחים ידעו מראש שהחתונה טבעונית, חלקם ימנעו מלאכול או מלהגיע כלל, והחוויה שלהם ושל החתן והכלה עלולה להיפגע. הכנה מראש היא דווקא אופציה מצוינת ותהווה גילוי נאות מול האורחים וזו גם דרך להציג את התפריט הטבעוני באור חיובי ולהראות את כל הטוב והעושר שיש בו, במקום לתת לדעות קדומות וסטיגמות לדבר במקומכם.

סיכום

התפריט הטבעוני עשיר מאוד ועשוי להיות טעים ומהנה לכל האורחים, גם ללא טבעוניים. כדאי לבחור במנות הנכונות, במינון הנכון, ותהיו בטוחים שאף אורח לא ייצא רעב מהערב שלכם.