מנגל בבית: איפה קונים בשר טרי באזור המרכז?

אחד התענוגות הגדולים ביותר שיש בעולם הזה הוא נתח בשר טוב ואיכותי. זה יכול להיות סטייק סינטה עסיסי, גולאש מבושל או המבורגר נוטף שומן – מה שחשוב הוא שיהיה איכותי וממקור אמין ככל הניתן. כאשר בוחרים בשר, אנחנו רוצים לוודא שאנחנו רוכשים לא סתם מעסק כלשהו. אנחנו רוצים להיות בטוחים שכל עובדי העסק הזה, מהבעלים ועד אחרון העובדים – חיים ונושמים בשר איכותי. קצביה טובה זה לא עסק לכל אחד. יש תחומים ונושאים רבים שיש להכיר ולדעת: בריאות, מקור הבשר, סוגי בשר, נתחים, תפריטים ומנות וכמובן להיות בעל ניסיון בתחום וקשרים אשר מאפשרים להביא את הבשר הכי טוב שיש במחירים תחרותיים כך שכל מי שרוצה להנות מארוחה בשרית טובה – יוכל לעשות זאת בהנאה וללא חשש מהתרוששות… על עסק כזה בדיוק אנחנו רוצים לספר לכם כאן במאמר. מדובר בעסק אשר עונה על כל אחד מהקריטריונים שהצבנו ואפילו מעבר לזה.

בשר איכותי קונים רק ממקצוענים

העסק מתחיל בשנת 1972, עם יזם וחובב בשר בשם אהרון עזר. אהרון מקים איטליז אשר נושא את שמו ושם לו כמטרה לשרת לקוחות רבים ככל הניתן ולספק להם את הבשר הכי טוב שהוא יכול לתת. הוא הכיר את כל לקוחותיו באופן אישי כאשר רבים מהם לא היו בכלל צריכים לבקש אפילו מה הם רוצים. הם היו נכנסים לאיטליז ואהרון, תמיד בחיוך, היה נותן להם את מבוקשם. עם השנים 'אטליז אהרון עזר ובניו' שינה את שמו ל'מעדני גורמה' וכיום מכירים אותם המוני הלקוחות המרוצים שלהם. ניתן לבקר בסניף הקצביה ברעננה ולרכוש את הבשר הכי טוב בעיר. הסניף כשר בעל תעודת כשרות מאושרת על ידי הרבנות הראשית. בכך הסניף משרת הן את הלקוחות שומרי המסורת והדתיים, והן את החילוניים חובבי הבשר האיכותי.

בסניף אשר ברחוב המלאכה 18, ניתן לא רק לרכוש בשר, אלא גם מוצרים משלימים. ניתן להשיג שם למשל פחמים איכותיים המותאמים לסוגי הבשר הנמכרים במקום. אם אתם לא בטוחים באשר לסוג הנתח אותו תרצו לרכוש, תוכלו תמיד לשאול ולהתייעץ. זה ההבדל בין רכישה בסופר או במקום לא מקצועי לבין רכישה באטליז בשר מקצועי ואמין – ניתן תמיד לקבל הרבה מידע מאנשים שבאמת אוהבים בשר, גם בחייהם הפרטיים.

מנגל בבית: איפה קונים בשר טרי באזור המרכז?

ביקורות שונות כבר הציבו את מעדני גורמה הראש טבלת האטליזים בישראל כאשר הסניף של רעננה תמיד מככב בראש עם צוות קצבים מקצועי ואדיב. יש לציין ששעות הפתיחה שלהם נוחות מאד, ניתן להגיע במהלך השבוע, מימים א עד ה עד שעה 19:30 בערב. זה הופך את הביקור בקצביה ברעננה לנוח וזמין גם למי שצריך להגיע לאחר שעות העבודה. למי שגר או עובד ברעננה, זה פשוט מושלם – לא צריך להגיע לעיר אחרת בכדי לרכוש את הבשר הכי טוב שיש. ביום שישי ניתן להגיע עד שעה 14:30 בצהריים. כך ניתן לנצל את יום שישי בכדי להצטייד בבשר איכותי, טעים ובריא גם לתושבי רעננה והסביבה.

מי שמתכנן רכישת בשר לפני החגים, מוטב שיקדים להגיע. בזמנים הללו מגיעים הרבה לקוחות ותיקים אשר רוכשים בשר לגריל או לארוחות החגים השונים. שיהיה בתאבון!