פעילויות יצירה ליום ההולדת

יום ההולדת של הילדים מתקרב ושוב אתם מוצאים את עצמכם שוברים את הראש בניסיון לארגן פעילות ייחודית. בחגיגות ימי הולדת, חשוב לדאוג להפעלה מעניינת, שתגרום לילדים לקחת בה חלק פעיל וליהנות מהמסיבה. בעוד שהורים רבים מעדיפים לשכור את שירותיו של קוסם או ליצן, יש כאלה שמארגנים פעילויות יצירה ליום ההולדת.

פעילויות יצירה ליום הולדת

היתרונות בפעילויות יצירה

עבודות יצירה הן בין הדברים האהובים ביותר על ילדים. הן מאפשרות להם לעסוק ולחוש חומרים שונים, להדביק, לגזור ולסיים את הפעילות עם תוצר מעשי ידיהם. מעבר לזה שהפעילות יכולה להעסיק את הילדים זמן רב, היא ידועה כפעילות שמסייעת לפיתוח מיומנויות קוגניטיביות ומוטוריות. באמצעות השימוש בכלים השונים ובמרקמי החומרים, המוטוריקה של הילדים והמיומנויות הפיזיות עשויות להשתפר. כמו כן, עבודות יצירה מאפשרות לפתח את יכולות הריכוז, הדמיון, החשיבה והיצירתיות ועל כן נהדרות לשיפור המיומנויות הקוגניטיביות.

כיצד ניצור פינת יצירה ביום ההולדת?

פינת היצירה צריכה להיות זמינה וצבעונית, כך הילדים ירצו לשהות בה לאורך זמן. אבזרו את פינת היצירה בשלל חומרי יצירה שונים ומגוונים התואמים את גילאי הילדים ואת היצירות שתרצו להכין עמם. רצוי להניח גם דפי צביעה ודפים לבנים, זאת בכדי לאפשר לילדים שאינם רוצים ליצור ולהדביק, להשתתף בפעילויות השונות.

רכשו מספריים מתאימים לילדים, דבק לבן, בריסטולים ססגוניים, דפים צבעוניים, שבלונות, טושים בשלל גוונים, מדבקות מסוגים שונים, חימר קל בצבעים ייחודיים, דפים מדוגמים, סרגלים, נצנצים וחומרי יצירה נוספים עבור היצירות המתוכננות לילדים. רצוי לדאוג למקומות ישיבה עבור כל הילדים וכלים ייעודיים לאחסון כלי הכתיבה וחומרי היצירה.

פעילויות יצירה ליום הולדת

מה ניתן ליצור ביום ההולדת?

שיטוט קצר ברחבי הרשת יגלה לכם מגוון רחב של עבודות יצירה נהדרות לילדים. בחרו את היצירות הרלוונטיות ביותר, הן מבחינת גיל הילדים והן מבחינת היצירה שתוכלו להדריך ולהעביר. מעבר לזה אספנו לכם כמה רעיונות מעולים:

  1. כרטיסי ברכה – כל ילד יקבל בריסטולים צבעוניים וייצור כרטיסי ברכה לפי טעמו. רעיון קסום יהיה להכין את כרטיסי הברכה הללו עבור ילד יום ההולדת, ולבסוף לאגד את כל הכרטיסים לאלבום ברכות אישי. כולם יוצאים מורווחים מהפעילות – הילדים יצרו והעניקו מתנה מעצמם וילד יום ההולדת זוכה לתשומת הלב הנחוצה לו בחגיגה.
  2. בובות אצבע – כמה נפלא זה לערוך בבית תיאטרון בובות, עשוי כולו ממופע של בובות אצבע מדליקות. הכינו יחד עם הילדים בובות אצבע לפי סיפור ילדים אהוב, כך לבובות הללו יהיה שימוש גם אח"כ, כשירצו להמחיז את הסיפור מול בני משפחתם. הכנת בובות אצבע אינה מורכבת ויכולה להיעשות מחומרים בודדים בלבד, כך שאפשרות זו מומלצת במיוחד.
  3. מסגרת לתמונה – בקשו מכל ילד להביא עמו תמונה אהובה או לחלופין, צלמו את כל הילדים עם כניסתם למסיבה (בליווי ילד יום ההולדת כמובן) והדפיסו את התמונות במדפסת הביתית (או שתיגשו לחנות צילום אם מתאפשר לכם). הכינו לתמונות הללו מסגרות ייחודיות עם אפשרות לתלייה על הקיר, כך כל ילד יחזור לביתו עם מזכרת מהמסיבה הייחודית שארגנתם.
  4. מחברת מעוצבת – אם הילדים בגילאי בית ספר, תוכלו לחלק לכל אחד מהם שתי מחברות (או יותר), אותן הם יוכלו לעצב לפי טעמם. את העיצובים יש לעשות על הכריכה כמובן, תוך שימוש במדבקות, וואשי טייפ, דפים צבעוניים ועוד. מומלץ תחילה לגזור בריסטול צבעוני בגודל הכריכה ועליו ליצור את העיצוב הרצוי, לאחר מכן יש להדביק את הבריסטול המעוצב על כריכת המחברת.

 

עבודות יצירה בימי הולדת הן הפתרון האולטימטיבי עבור הורים שלא מעוניינים להשכיר שירותי הפעלה, אך עדיין חפצים בהעברת תוכן איכותי במהלך החגיגה. עם מעט הכנה מבעוד מועד, תוכלו להכין רפרטואר יצירות מרהיב. הילדים יחזרו לביתם מרוצים וילד יום ההולדת יחגוג באופן יצירתי וקסום. מזל טוב!