מדריך: טיפול בנשירת שיער לחתנים המקריחים

יום החתונה הולך ומתקרב, ועל אף שנהוג לחשוב שמדובר ביום שהוא בעיקר עבור הכלה, גם אתם החתנים מרגישים התרגשות גדולה וציפייה לקראתו וזה בהחלט דבר נפלא. יחד עם זאת, ישנם מקרים לא מעטים בהם חתנים מרגישים מתח וחרדה לקראת היום הגדול שנובעים מתחושת חוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך בעקבות המראה החיצוני. מתוך שלל המקרים הללו, המקרה הנפוץ ביותר הוא של חתנים שסובלים מנשירת שיער, דלילות והתקרחות מה שבהחלט עשוי לפגום בחוויה המיוחדת של יום החתונה. אם גם אתם עומדים להתחתן והבעיה של נשירת השיער מפריעה לכם וגורמת לכם ללחץ לקראת החתונה, הכנו עבורכם מדריך מקוצר עם הפתרונות היעילים ביותר עבורכם.

השתלת שיער

בשנים האחרונות הפכו השתלות השיער לטיפולים הפופולריים ביותר נגד התקרחות ונשירה אצל דברים מהסיבה הפשוטה שמדובר כיום בפתרון הכי יעיל ככל הנראה. המסגרת ההליך, קוצרים כמה וכמה זקיקי שיער מאזורים בריאים בראש כמו השיער שנמצא בעורף ולאחר מכן משתילים אותם באזורים המקריחים של הפדחת והמפרצים. לאחר תהליך החלמה ממושך השיער שהושתל יגדל ממש כמו שיער רגיל על הראש וזהו בהחלט פתרון יעיל ומוצלח. מידע בנושא ניתוח השתלות שיער תוכלו למצוא כאן אם תרצו להעמיק וללמוד עוד על התחום. נאמר רק שכדאי להכיר את האופציות להשתלות בארץ וגם בחו"ל, שם תוכלו להנות ממקצועיות ללא פשרות אבל גם מחירים נוחים, ונזכיר שזה תהליך שחייבים להתחיל לפחות שישה חודשים לפני החתונה על מנת להגיע ליום האירוע עם תוצאה אופטימלית.

הדמיית שיער

הדמיית השיער היא פתרון מצוין עבור שני סוגים של חתנים מקריחים. הסוג הראשון הוא כאלה שמעדיפים באופן כללי תספורת קצוצה וקצרה ומתעקשים פחות על בלורית שיער שופעת, והסוג השני הוא מי שהנשירה עצמה פחות מפריעה לו וסובל בעיקר מהמראה של שיער דליל ודק. בתהליך ההדמיה מקעקעים נקודות המדמות את זקיקי השיער באזורים הבעייתיים כאשר ההקפדה היא על קעקוע בצבע שהכי קרוב לצבע השיער הטבעי של המטופל. לאחר שהראש מחלים ניתן לגדל שיער באופן רגיל וכך לא ניתן להבחין בעובדה כי ישנה נשירת שיער.

מדריך: טיפול בנשירת שיער לחתנים המקריחים

טיפולים תרופתיים

כיום ישנו טיפול תרופתי אחד שנחשב ליעיל ונקרא פרופסיה שלעיתים ממליצים לשלב גם עם תכשיר מיוחד שנקרא מינוקסי. שימו לב שעל מנת לקבל את הטיפול הזה יש לגשת קודם לכן לרופא המשפחה, לקבל ממנו הפנייה לרופא העור ולבסוף לקבל מרשם לתרופות מרופא העור. חשוב מאד לזכור גם כאן שעל מנת להנות מהפירות של הטיפול צריך להתחיל אותו כמה חודשים מראש עד שרואים תוצאות, כך שלא כדאי לבנות על הצלחה אם אתם מתחילים כמה שבועות לפני החתונה. כמו כן חשוב להתעניין ולהכיר לעומק את תופעות הלוואי האפשריות לטיפול התרופתי.

בדקו מדוע אתם מקריחים

מרבית סוגי ההתקרחות בארץ ובעולם הם ההתקרחות הגברית הטיפוסית המתקדמת במספר שלבים, תופעה גנטית והורמונלית שאין יותר מה לעשות נגדה. עם זאת, ישנם מקרים רבים שההתקרחות נובעת דווקא מגורמים סביבתיים ולא בגלל גנטיקה כמו חשיפה ממושכת לשמש, שימוש בתרופות מסוימות, מתח וחרדה גדולים בתקופות שונות בחיים, תזונה לקויה וכך הלאה. לפני שתצאו לדרך ותתחילו להתנסות בכל מיני טיפולים כאלו ואחרים, אנו בהחלט ממליצים לגשת אל רופא המשפחה שלכם ולבדוק מהו סוג הנשירה שאתם סובלים ממנו באופן ספציפי.

מכאן, תוכלו לבחור מתוך ארסנל טיפולים ופתרונות גדול יחסית כשאתם כמובן ממוקדים יותר ויודעים איזה צעדים נדרשים מכם על מנת להגיע ליום החתונה כפי שתרצו. בהצלחה ובשעה טובה!