המדריך לחתן: איך ומתי צריך להניח תפילין?

בשעה טובה אתה עומד להתחתן עם בחירת ליבך! אין ספק כי מדובר על אחד הרגעים המאושרים היפים והמכוננים בחיים המשותפים שלכם יחד. אם הפעם האחרונה שבה הנחת תפילין הייתה אי שם בטקס בר המצווה, אז כדאי לדעת שלפני החתונה יש מצווה שנהוג לקיים ולכן בבוא הרגע תצטרך לעשות זאת בעצמך. אז מתי צריך להניח תפילין לקראת החתונה ואיך עושים את זה? הנה כל מה שאתה צריך לדעת.

איך מניחים תפילין?

אם אתם מחפשים מידע מקיף בנוגע להנחת תפילין לפני החתונה ובכלל, אתר משיב כהלכה מפרט בנושא סדר הנחת תפילין ותוכלו למצוא שם הרבה מאד מידע חשוב שיעזור. בואו ננסה להבין על קצה המזלג מה הוא סדר הנחת התפילין וכיצד זה מתבצע.

סדר הנחת תפילין

שלב ראשון:

הנחת תפילין של יד. לפני הנחת התפילין מברכים את הברכה הבאה: "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם, אשר קידשנו במצותיו וציוונו להניח תפילין״. את התפילין של היד יש להניח על היד החלה ולמקם את הבית בגובה של שתי אצבעות מעל המרפק כאשר החלק העליון מכוון אל עבר הלב. לאחר מכן צריך להדק את הלולאה של הרצועה וללפף את רצועה שבע פעמים סביב הזרוע לכיוון כף היד.

 

 

שלב שני:

הנחת תפילין של ראש. הנחת התפילין של ראש מתחילה במיקום בית התפילין במרכז הראש אל מול העיניים. הבית צריך להיות ממוקם באופן כזה שהקצה הקיצוני והחזיתי עומד על קו השיער והוא צריך לשבת על הראש ולא על המצח. לאחר שמניחים את הבית במקום הנכון יש להדק את הרצועה בעדינות סביב הראש מהחלק הקדמי ועד לאחורי הראש בנקודה שבה הראש והעורף מתחברים.

שלב שלישי:

קשירת רצועה של יד. לאחר שאנחנו כראוי את התפילין של ראש מסיימים את ההנחה בקשירת הרצועה לכף היד. יש ללפף את הרצועה כך שהיא יוצרת את האות ש׳. התהליך מתבצע בשבעה ליפופים:

  • ליפוף ראשוני על גבי גב היד, החל מבסיס האגודל ועד לבסיס הזרת.
  • ליפוף של המפרק העליון באצבע האמה.
  • ליפוף של המפרק התחתון באצבע האמה (המראה שנוצר על האמה הוא כאילו היא עונדת שתי טבעות).
  • ליפוף של בסיס אצבע האמה.
  • ליפוף של בסיס האמה עם בסיס הקמיצה.
  • העברה של הרצועה מהרווח שבין האמה לאצבע המורה לבסיס הזרת.
  • דרך הכף היד יש ללפף את כף היד לרוחבה מהרווח שבין האגודל לאצבע המורה ולכיוון של בסיס הזרת. באופן הזה נוצרת האות ש׳ כאשר התחתית שלה היא בעצם בקו הזרת.

לא בטוחים? היכנסו לאתר משיב כהלכה

מקווים שהצלחנו להסביר איך זה נעשה, אך ברור שללא תרגול קשה מאד להבין מקריאה בלבד. אנו ממליצים בחום להתנסות בהנחת תפילין בעצמכם לפני החתונה ואם תלכו לבית הכנסת הקרוב ודאי יהיה מי שישמח לעזור לכם לתרגל. כמובן, אם חסר לכם מידע נוסף על הנחת תפילין לפני החתונה אנו ממליצים בחום להיכנס לאתר משיב כהלכה שבו תוכלו למצוא תשובות לשלל שאלות חשובות ובוערות שקשורות למועד החתונה. שיהיה במזל ובשעה טובה!